Zamek Leśna Skała w Szczytnej

Szczytna

Ukryta perełka Dolnego Śląska: Odkryj Szczytnę!

Niemal wszyscy turyści, którzy odwiedzają Dolny Śląsk, skupiają swoją uwagę na takich miejscach jak Wrocław, Polanica Zdrój czy Kudowa Zdrój. Ale dzisiaj chciałbym przedstawić Wam mało znane, ale wyjątkowo urokliwe miejsce - Szczytna. To niewielka miejscowość, która może pochwalić się fascynującą historią, przepięknymi krajobrazami i mnóstwem atrakcji dla podróżników.

Szczytna – miejsce w Górach Stołowych


Szczytna to niewielka miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, na skraju Parku Narodowego Gór Stołowych. Jej malownicze położenie sprawia, że jest idealnym miejscem dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku.

Rozciągające się tuż za progiem górskie szlaki zachęcają do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze czy zimą - narciarstwa biegowego. Zamek Książąt Oleśnickich, czyli Zamek Szczytnicki, to miejsce, które przyciąga swoją monumentalną architekturą i burzliwą historią. Spacer po zamkowych komnatach to jak podróż w czasie, która pozwala na chwilę zanurzyć się w atmosferze dawnych wieków.

Noclegi w górach - gdzie zatrzymać Się w Szczytnej?

Podróż do tak urokliwej miejscowości jak Szczytna zasługuje na więcej niż jednodniową wizytę. Warto zatrzymać się tu na dłużej w Słonecznym Zakątku, żeby doświadczyć prawdziwego ducha tego miejsca, cieszyć się górskim powietrzem i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć oferty na noclegi w górach? Szczytna oferuje wiele opcji – od kameralnych pensjonatów, przez wygodne hotele, po przytulne domki letniskowe. Bez względu na to, czy szukasz luksusu, czy skromniejszych warunków blisko natury, znajdziesz tu coś dla siebie. Co więcej, wiele z tutejszych noclegów oferuje przepiękne widoki na górskie pejzaże, co tylko dodaje uroku pobytowi w tym miejscu.

Czy do Szczytnej można dojechać komunikacją publiczną?
Tak, do Szczytnej można dojechać zarówno autobusem, jak i pociągiem. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Dusznikach Zdroju, skąd regularnie kursują autobusy do Szczytnej.
Jakie są możliwości aktywnego wypoczynku w Szczytnej?
Szczytna oferuje szeroką gamę możliwości aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji gości są liczne szlaki piesze i rowerowe, miejsca do wspinaczki, a zimą trasy narciarstwa biegowego. W okolicy znajdują się też stoki narciarskie dla miłośników narciarstwa zjazdowego.
Jakie są najbliższe większe miasta w pobliżu Szczytnej?
Zarówno Polanica-Zdrój, jak i Kudowa Zdrój, to znane uzdrowiska, które mają wiele do zaoferowania turystom. Można tu skorzystać z bogatej oferty spa, zobaczyć piękne parki zdrojowe, odwiedzić miejsca kultury i sztuki, a także skosztować regionalnej kuchni.
Jakie atrakcje dla dzieci znajdują się w Szczytnej?
W Szczytnej oraz jej okolicach znajdują się liczne atrakcje dla dzieci. Do najpopularniejszych należą szlaki edukacyjne w Parku Narodowym Gór Stołowych, wizyta na Zamku Szczytnickim czy liczne placówki z interaktywnymi ekspozycjami
© Słoneczny Zakątek
Wykonanie:
NFHotel