Hotel w samym centrum miasta

Witamy w Słonecznym Zakątku

Ośrodek “Słoneczny Zakątek” leży w przepięknie położonym mieście Szczytna, którego historia sięga co najmniej XIV stulecia. To ośrodek handlu na dawnym szlaku bursztynowym, z czasem przekształcony w centrum rzemiosła i przemysłu. Bogata przeszłość zaowocowała szeregiem godnych uwagi zabytków, takich jak zamek Leśna Skała, kapliczki górskiej kalwarii na Szczytniku czy barokowy kościół św. Jana Chrzciciela.

Jak na górski kurort turystyczny przystało, Szczytna charakteryzuje się doskonałymi warunkami do aktywnego spędzania czasu. Na terenie miasta i gminy funkcjonują m.in. park linowy ze ścianką wspinaczkową, hala sportowo-widowiskowa, rozbudowane pole golfowe, skatepark, wędkarskie łowiska, ośrodki jazdy konnej czy sezonowe lodowisko. Amatorom białego szaleństwa nie trzeba przedstawiać słynnego Zieleńca, oddalonego od “Słonecznego Zakątka” o zaledwie 20 minut jazdy samochodem.

Co warto zobaczyć

Atrakcje

Piesze wędrówki dla każdego
Zamek

Zamek na Szczytniku

Zamek został wkomponowany w skały na krawędzi skalnej nad Szczytną, na Szczytniku (589 m n.p.m.), najwyższej kulminacji niewielkiego płaskiego stoliwa, stanowiącego południowo-wschodni skraj Gór Stołowych, i podciętego malowniczymi urwiskami skalnymi z Orlimi Skałkami od strony południowo-zachodniej. Przy zamku znajduje się punkt widokowy, skąd roztacza się panorama na Obniżenie Dusznickie, gdzie położona jest Szczytna. W pobliżu zamku znajduje się kamienna droga krzyżowa wyróżniająca się oryginalnymi płaskorzeźbami z piaskowca osadzonymi w naturalnych skałach

Dla dzieci
Obiekt zabytkowy
Punkt widokowy
Nie dostępny

Co warto zobaczyć

Atrakcje

Dla osób lubiących zabytki
Ruiny

Zamek w Szczytnie

Zamek zlokalizowany pomiędzy jeziorami: Długim i Domowym Małym, przy ulicy Henryka Sienkiewicza, zachowany częściowo w formie ruiny.
Historia szczycieńskiego zamku sięga 1350 roku, kiedy to na miejscu wcześniejszego, pruskiego grodziska założono drewniano-ziemną strażnicę obronną. Niespełna dwadzieścia lat później Litwini pod wodzą księcia Kiejstuta spalili strażnicę. Po tym wydarzeniu w latach 1370–1380 wybudowano murowany zamek na rzucie zbliżonym do kwadratu, w środku którego znajdowała się studnia.

Dla dzieci
Obiekt zabytkowy
Punkt widokowy
Nie dostępny

Co warto zobaczyć

Atrakcje

Dla miłośników kultury
Kultura

Teatr Zdrojowy

Dom dla sztuki wyższych lotów, wybudowany w 1925 r. z inicjatywy ówczesnych władz uzdrowiska według projektu Otto Büttnera. Największą gwiazdą w historii polanickiej sceny była Mieczysława Ćwiklińska - dzisiejsza patronka instytucji. Zabytkowy Teatr Zdrojowy jest aktualnie siedzibą Centrum Kultury i Promocji, organizatora najważniejszych wydarzeń w Polanicy.

Dla dzieci
Dostępny
Muzeum

Muzeum Zabawek

Magiczne miejsce, w którym wszyscy na krótko stają się małymi, zafascynowanymi światem dziećmi. I to niezależnie od rzeczywistej liczby lat na karku. Na 300 m² powierzchni wystawowej prezentuje się niebywale piękna i bogata kolekcja zabawek. Są to przedmioty z przełomu XIX i XX w. - wprawdzie najlepsze czasy mają już za sobą, jednak tutaj odzyskały pełnię blasku.

Dla dzieci
Dostępny
© Słoneczny Zakątek
Wykonanie:
NFHotel